Bordany 2013

...radioscamatoricesti

Bordany 2013

Mesajde bizzu » 02 Aug 2013, 12:29

Maine (sambata, 03 august) se presteaza deplasare la Bordany, langa Szeged, la targul de radioamatori organizat de colegii din HA.
Daca este cineva interesat, mai am 3 locuri in masina.
"fou tous les moments cours"
Avatar utilizator
bizzu
 
Mesaje: 117
Membru din: 22 Mar 2013, 21:44
Localitate: Timisoara

Re: Bordany 2013

Mesajde calinkgb » 03 Aug 2013, 19:51

Fost Bordany, reusit performanta de exceptie de a fi singurii radioamatori YO din zona :D
Targ nu foarte mare, dar erau oarece obiecte interesante in zona (statii, amplifuri, lampi, antene) - din pacate lipsa totala de diverse chestii militare. A, si sa nu uit - se plateste taxa de intrare - 300 HUF :D
Pozele - cand le va descarca Bizzu.

Gulasul s-a servit ca de obicei la Halaszcsarda, Szeged ;)
Mestecator la cazan....cu tridentu'
Avatar utilizator
calinkgb
 
Mesaje: 77
Membru din: 23 Mar 2013, 00:22
Localitate: Ghiroda-Veche

Re: Bordany 2013

Mesajde bizzu » 04 Aug 2013, 03:22

Iote si pozili:
http://ro.fotoalbum.eu/bizzu/a777910
Cat despre gulyas, cica daca mai stateam primeam si din ala contra micului tichet albastru dat de organizatauri la schimb contra celor 300HUF, DAR sa-si manance ei gulyasu' la 36 de grade si umiditate 100%, ca mie imi venea a ma teleporta pe vreo banchiza polara...

P.S.: excelent gulyasul de la Halaszcsarda, ca de obicei. Pacat ca nu ai conditii de un QRNani dupa. Pentru curiosi:
http://www.fehertoihalaszcsarda.hu/index.php?id=etlap_itallap_roman
Citez din meniu: "ficat de gasca rece in untura proprie". Ciudat... la noi, gasca se tine calda, clocotinda, aburita chiar as spune. Tot in untura proprie, suc propriu, sau zeama de dorinte induse artificial si inutile dealtfel - la alegere :lol:
"fou tous les moments cours"
Avatar utilizator
bizzu
 
Mesaje: 117
Membru din: 22 Mar 2013, 21:44
Localitate: Timisoara

Re: Bordany 2013

Mesajde calinkgb » 05 Aug 2013, 11:06

Eh, estem si conditii de QRNANI, din cate stiu, ca pe firma stabilimntului respectiv, parca vazusem "es Panzio" :D
Mestecator la cazan....cu tridentu'
Avatar utilizator
calinkgb
 
Mesaje: 77
Membru din: 23 Mar 2013, 00:22
Localitate: Ghiroda-Veche

Re: Bordany 2013

Mesajde yo2mtg » 05 Aug 2013, 20:57

Cum de nu a fost o "activitate " mai mare ? Ca parca intelesesem de pe la altii ca povesteau ca in anii trecuti era multa lume si "marfa" de calitate
Macar bine ca s-o gatat cu gulashul de rigoare.
yo2mtg
 
Mesaje: 47
Membru din: 23 Mar 2013, 22:33

Re: Bordany 2013

Mesajde bizzu » 07 Aug 2013, 17:43

calinkgb scrie:Eh, estem si conditii de QRNANI, din cate stiu, ca pe firma stabilimntului respectiv, parca vazusem "es Panzio" :D

Stai bine cu banii!
yo2mtg scrie:Macar bine ca s-o gatat cu gulashul de rigoare.

Regret ca te fac sa salivezi: A FOST gulyas, insa pentru cei care au avut shoric rezistent la calduri si pentru cei care cunosteau destinatia micului biletel albastru primit contra taxei de intrare.
"fou tous les moments cours"
Avatar utilizator
bizzu
 
Mesaje: 117
Membru din: 22 Mar 2013, 21:44
Localitate: Timisoara


Înapoi la Simpozioane, targuri, intalneli

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron